Türk chat sohbet siteleri özellikleri

Merhabalar yeni makalemiz Türk Chat Sohbet Siteleri yazımızla karşınızdayız. Bildiğiniz üzre uzun zamandır yazılı chat ve yazılı sohbet siteleri popülerliğini yitirmiş durumda. Tam olarak etkisini ve kullanıcı kitlesini kaybetmemiş olsa da en şahşahalı dönemlerini yaşamadığı bariz bir durumda.


Eski dönemlerde Türk sohbet ve Türk muhabbet siteleri daha geniş kitlelere hitap ediyordu. İşin doğrusu ozamanlar chat odaları kar gütme amaçlıda değildi. Tamamen ücretsiz sohbet odaları olarak hizmet verirlerdi. Genel anlamda amaç yeni insanlar tanımak , kaliteli diyalog sohbet ortamı kurmak ve geveze sohbet severleri bir araya getirmekti. Tabi ki site sahipleri ve irc network ağı sahipleri kendi isimlerini popülerleştirmek adına bu adımları atmıştır. Sonuç itibarile ile para karşılığı sohbet odası satılmaz, aylık ücretler ile oper ve admin verilmezdi. Irc sohbet networkünden bahsetmişken dileyen kişiler için Türkçe mIRC Script indirme linki aşağıdaki linkte mevcuttur.

Türk sohbet chat odaları içerisinde çeşitli #diyalog , #muhabbet , #sohbet , #chat , #radyo , #oyun , #eğlence , #şiir , #help , #admin gibi hem kullanıcıların keyifle zaman geçirebileceği bilgi yarışmaları hem de müzik dinleyerek laklak edebilecekleri muhabbet kanalları mevcuttur. Bunun yanı sıra kullanıcı ve userlere yardım etmek amacı ile yardım ve help odaları mevcuttur.

IRCd sohbet ağları içerisin de çeşitli yetkiler ve yetkililerde mevcuttur. Bunları kısaca , kanal yetkilileri , global yetkililer , yardım yetkilileri olan helperler ve sunucu genel yetkilileri olan oper ve adminler oluştur. Birde radyo yayıncısı olan dj sorumluları ve yayıncı dj arkadaşlar mevcuttur. Teknik işleri yapacak hem IRCd hem de Web master gibi yetkililerde mevcuttur.Türk Sohbet Chat

Sohbet makalemiz de hep eskiden dem vurduk. İnanın irc alemi ve sohbet dünyası içerisin de eski olan kullanıcılar bana bu konu da hak verecektir. Eski sohbet ortamının en güzel yanı daha ahlaki ve edepli bir ortam olmasıydı. Bu cümleyi kurduğum için kızacak çok kişi çıkabilir ama şapkayı önlerine koyduklarında kabul edeceklerdir. Şu an da ne yazık ki cinsel sohbet , yetişkin sohbet , +18 sohbet , kız kıza sohbet ve kızlarla sohbet gibi anahtar kelimeler üzerine çok yoğunlaşılmak da ve bu isimlerde özel odalar açılmaktadır.

Umarım eski dostluklar ve arkadaşlık siteleri gibi amaçlarla kullanılan dönemleri tekrar görebiliriz. Bu notuda düşmekte fayda var ben yazımda genelleme yapıyorum tabi ki halen eskiyi yaşatmaya çalışan emektar sohbetci ve sohbetciler de bu işle uğraşmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir